اطاعات تماس

آدرس کارخانه: چرمشهر خیابان شهریار کوچه نیلوفر فرآورده های پشم زارعی
آدرس کارگاه لحاف دوزی: تبریز خیابان منتظری بن بست نژادی پلاک ۲۶۶

شماره تماس:۰۹۲۱۴۱۳۶۸۵۶

سوالات متداول

قبل پرسیدن سوال جدید، این بخش را مطالعه نمایید.

منظور از کالای خواب پشمی چیست؟

یعنی کالای خوابی که در داخل پارچه متقال آن پشم بکار رفته است.

آیا پشم بکار رفته تمیز است؟

مهمترین نقطه قوت کار ما کیفیت پشم است. چون شستن پشم و گند زدایی و جدا کردن ناخالصی ها کار مشکلی است، بسیاری از تولید کننده های کالای خواب از الیاف مصنوعی استفاده میکنند. پشم مورد استفاده در کالای خواب سون آی از بهترین نژادهای ایرانی است که توسط ماشین آلات خاص ، به کمک مواد شوینده این کار و بخار آب ، با دقت زیاد شسته و گند زدایی می شود. بعد از مرحله شست و شو و اطمینان از تمیزی و نداشتن هر گونه بوی نامطبوع ، پشم حلاجی شده و توسط دستگاه cleaner ، ناخالصی های آن کاملا جدا می شود. به طوریکه آنچه در کالای خواب استفاده می شود ، الیاف پاک شده و بدون هر گونه بوی نامطبوع است.

مزیت کالای خواب پشمی چیست؟ و چه دلیلی دارد به جای الیاف مصنوعی مانند لایکو از پشم استفاده کنیم؟

به طور متوسط هر انسان یک سوم عمر خود را در خواب است. بنابراین کیفیت کالای خواب اهمیت ویژه ای دارد. استفاده از پشم برای انسان قدمتی ۵۰۰۰ هزار ساله دارد و در طول این مدت سازگاری آن با بدن انسان ثابت شده است. به طوریکه بعد از گذشت ۵۰۰۰ هزار سال هنوز هم جایگزینی برای آن نیست.الیاف پشم رشته های توخالی از جنس نوعی پروتئین هستند که میتوانند رطوبت را جذب کنند. ویژگی جذب رطوبت در کالای خواب اهمیت بسیار زیادی دارد. در هنگام خواب بدن انسان آب را از طریق پوست دفع می کند و اگر این آب از اطراف بدنمان جذب نشود چنین است که در داخل هاله ای از آب فرو رفتیم. ارتباط هوایی پوست قطع می شود و همین رفته رفته بر روی مفاصل و استخوان اثر می گذارد. تاثیر منفی الیاف مصنوعی در کوتاه مدت خود را نشان نمی دهد اما امری اثبات شده است. بطوریکه پزشکان مفاصل و استخوان تاکید کرده اند که الیاف مصنوعی سبب بیماری هایی مانند روماتیسم و آرتروز و بیماری های مربوط به مفاصل و استخوان میشود.

قبلا کالای خواب پشمی خریده بودم اما ناراضی ام . چون الیاف پشم از آن خارج میشد. آیا کالای خواب شما هم همینطور هست؟

بیرون زدن الیاف از پارچه دو علت دارد. یکی نوع پشم : در صورتیکه قطر الیاف از حدی بالاتر باشد مانند سوزن از پارچه بیرون میزند. دوم ، پارچه متقال نازک و بی کیفیت.
لازم بذ‌کر است که پشم مورد استفاده ما از بهترین نوع پشم ایرانی است ، بعلاوه الیاف درشت به علت وزن بالاتر در دستگاه cleaner جداسازی می شوند . نوع متقال هم به سفارش شرکت بافته شده و متفاوت از نوع بازاریست. که هم مقدار پنبه بالا (۶۰ تا ۷۰ درصد و یا متقال ۱۰۰ درصد پنبه ) دارد و هم کاملا تنیده و نرم و سنگین تر است.

آیا برای جداسازی ناخالصی ها از دستگاه کاردینگ استفاده می کنید؟

خیر ، دستگاه کاردینگ برای جداسازی ناخالصی های پشم مورد استفاده در نخ قالی استفاده می شود و اگر از این دستگاه در تولید کالای خواب استفاده شود ، بعد از مدتی پشم سفت شده و تبدیل به نمد خواهد شد.در حقیقت ما از هیچ کدام از ماشین آلات تولید نخ قالی ، چه برای شست و شو و چه برای پاکسازی استفاده نمی کنیم، چراکه پشم شسته شده توسط ماشین های مرسوم ، کیفیت لازم را برای استفاده در کالای خواب ندارند.

به ما ایمیل بفرستید